2011. augusztus 11., csütörtök

Az egyházi törvény visszavonását kéri a Freedom House

     A washingtoni központú szervezet "a liberális demokráciával összeegyeztethetetlennek" minősítette a jogszabályt.



      Az egyházi törvény visszavonására szólította fel a magyar kormányt a Freedom House - olvasható a washingtoni központú nemzetközi jogvédő szervezet honlapján megjelent közleményben.
      A szervezet kifogásolja, hogy a július 12-én elfogadott törvény csak 14 vallási csoportot ismert el. Paula Schreifer, a Freedom House érdekképviseleti igazgatója "diszkriminatívnak" és "a liberális demokráciával összeegyeztethetetlennek" minősítette a jogszabályt.
      A szervezet már június 28-án levelet küldött Hillary Clintonnak, azt sürgetve, hogy az amerikai külügyminiszter adjon hangot aggályainak az akkor még el nem fogadott törvénnyel kapcsolatban.

Forrás: MTI

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése