2011. augusztus 15., hétfő

A Google megvásárolja a Motorolát

     A Motorola mobil kommunikációs eszközöket, elsősorban telefonokat gyártó részlegét, a Motorola Mobility-t megvásárolja a Google - jelentette be ma a keresőóriás.


      Az amerikai informatikai óriásvállalat részvényenként 40 dollár készpénzt, összesen nagyjából 12,5 milliárd dollárt fizet a társaságért. A 40 dollár 63 százalékos felár a részvény előző napi - pénteki - záró értékéhez képest. Az ügyletet legkésőbb 2012 elején véglegesítik.
      A Motorola Mobilty nem olvad be az új tulajdonos vállalati szerkezetébe, önálló egységként működik majd tovább. Az ügyletet legkésőbb 2012 elején véglegesítik, ehhez az amerikai versenyfelügyelet hozzájárulása is szükséges.
     A Motorola bekebelezésével a Google mobilipari szabadalmakat szerez és megvédi a sokat támadott  Android üzleti rendszerét. Ne feledjük, a Samsung táblagépének európai forgalmazását épp a minap tiltotta be egy német bíróság.
      A Google ezzel a felvásárlással alaposan megbolygathatja az amúgy sem állóvíznek számító okostelefon piacot. Eddig ugyanis a keresőóriás a népszerű Android operációs rendszerre összpontosított, s nem törődött a hardverrel. A Google sokaknak ijesztő méretűnek tűnő terjeszkedésének új állomása lehet a Motorola felvásárlása, hiszen így már a csúcstelefonokat gyártó, s androidos rendszert használó HTC, Samsung és társai elbizonytalanodhatnak: szoftverszállítójuk immáron hardvergyártóként is riválisuk lesz. A HTC ugorhat ki a legkönnyebben a szoruló hurokból: jelenleg is forgalmazza Windows Mobile rendszerrel egyes készülékeit.

Forrás: MTI

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése