2011. augusztus 23., kedd

Két autó ütközött a 7-es főúton

     Egy személyautó és egy tehergépkocsi ütközött össze a 7-es főút Martonvásár és Erdőhát közötti szakaszán kedden; a balesetnek az első információkkal szemben nem három, hanem öt sérültje van - köztük egy csecsemő; az érintett útszakaszt lezárták, a forgalmat elterelik.




     A Budapest irányából közlekedő francia felségjelzésű személyautó eddig ismeretlen okból áttért a szemközti sávba. Az ott haladó kisteherautó sofőrje megpróbálta elkerülni a balesetet, erőteljesen balra rántotta a kormányt, nem tudta megakadályozni a karambolt, és a két jármű frontálisan összeütközött - mondta el a részletekről Németh-Kész Mónika, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
     Az elsődleges információk szerint a kisteherautó sofőrje súlyos, utasa könnyű sérüléseket szenvedett, a személykocsit vezető férfi és az autó hátsó ülésén utazó felesége súlyosan sérült, a gyerekülésben rögzített pár hónapos kisfiú könnyű sérüléseket szenvedett.
     A sérülteket mentőautó, mentőhelikopter és gyerekmentő vitte a székesfehérvári kórházba.
     Az érintett útszakaszt a mentés és a helyszíni szemle idejére lezárták, a forgalmat Tárnoknál és Martonvásárnál az M7-es autópályára terelik. A helyszíni szemle után, várhatóan délután fél négy körül fél pályán megindulhat majd a forgalom.



MTI

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése