2011. augusztus 15., hétfő

Kilenc pontos mentőcsomag az MSZP-től

      Az ellenzéki párt a devizahitelesek problémáit akarja megoldani a javaslatcsomaggal.



      Befejezte munkáját és kilenc pontos javaslatcsomagot dolgozott ki a devizahitelesek problémáinak megoldására az MSZP gazdaságpolitikai kabinetjének Szekeres Imre vezette szakértői csoportja - tudta meg a Népszabadság.
      A lap szerint a csomagban egyebek mellett az szerepel: legkésőbb szeptember végéig hozzák létre az állami eszközkezelőt, amely azok számára jelenthet elsődleges megoldást, akiknek nemcsak a lakáshitel-törlesztéssel, de a közműdíjak befizetésével is gondjaik vannak.
     Állami bérlakások biztosítását is szorgalmazzák, a még fizetőképességgel bíró, de a megemelkedett törlesztéseket fizetni nem tudó adósok számára pedig - a bankok által létrehozott - közös ingatlanalapot javasolnak, amelyben a tulajdonjog egyfajta bérleti díjjá alakulna át.
     A lap úgy tudja, az MSZP ismét kezdeményezni fogja a magáncsőd bevezetését, a csomag egy pontja pedig szorgalmazza, hogy a munkáltatók önkéntes alapon vállalhassák át dolgozóik hiteltörlesztésének 180 forint/frank feletti részét, úgy, hogy azután nem fizetnének járulékot és költségként elszámolhatnák.
Javasolják azt is, hogy kezdődjenek tárgyalások a banki oldal képviselőivel többek között annak kiderítésére: mi indokolja, hogy a devizahitelesek banki költségeit devizában állapítják meg forint helyett - írta a Népszabadság.



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése