2011. augusztus 16., kedd

MABISZ: 4,6 milliárd forint viharkár júliusban

     A villámcsapások az összes kár 28 százalékát tették ki, ezt 14.800 bejelentés követte.  
A viharok Pest és Hajdú-Bihar megyében pusztítottak leginkább. A két megyéből összesen 13.800 bejelentés érkezett. 




      Az országon  július 18-21-e között végigsöprő viharok következtében több mint 12 ezer bejelentés érkezett a biztosítókhoz és ezek kárértéke megközelíti az 1,4 milliárd forintot.
      Tavaly 260.000 bejelentés érkezett vihar- és árvízkárokra és mintegy  25 milliárd forintot fizettek ki a biztosítok.
      A Magyarországon nyilvántartott 4,3 millió lakóingatlanból 3,1 millióra kötöttek biztosítást, a 72 százalékos lefedettség pedig európai mércével is viszonylag jónak számít.



MTI

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése