2011. augusztus 16., kedd

Új bányák Borsodban?

     Az energiahordozók drágulása miatt néhány vállalkozó bányák nyitását fontolgatja Borsod-Abaúj-Zemplén megyében.


     Külszíni és mélyművelésű szénbányák megnyitását tervezi a borsodi szénmedencében néhány társaság, a területileg illetékes bányakapitány a lapnak elmondta: a megyében kisebb szénbányák engedélyeztetési eljárása bár tart, de olyan mélyművelési bánya nyitására senki sem kért engedélyt, amely jelentős munkaerőt foglalkoztatna.
      A cikk szerint Sajólászlófalva és Sajókápolna között külszíni bányát kíván létrehozni egy társaság. A településeken élők ugyanakkor ez ellen protestálnak, mondván: a fejtés a lakóházakhoz közel lenne, a környezeti terhelés megnőne, az ingatlanok értéke csökkenne, a bánya pedig csupán néhány embernek adna munkát.
     Az Ózdhoz tartozó farkaslyuki bányatelepen pedig kutatófúrásokra és részben vágathajtásra kapott engedélyt a bánya újranyitását tervező Ózdi Szénbányák Zrt. - olvasható az Észak-Magyarországban.





MTI, Észak

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése