2011. augusztus 18., csütörtök

A Wolters Hungaria Kft. egyik épülete égett le a veszprémi Videoton Ipari Parkban

     A Wolters Hungaria Kft. egyik bérelt üzemcsarnoka égett le szerda este Veszprémben, a Videoton Ipari Parkban; a Videoton ottani fröccsöntő üzeme nem volt veszélyben - közölte az MTI-vel a Videoton vezérigazgatója.



     Székesfehérvár, 2011. augusztus 17., szerda (MTI) - A Wolters Hungaria Kft. egyik bérelt üzemcsarnoka égett le szerda este Veszprémben, a Videoton Ipari Parkban; a Videoton ottani fröccsöntő üzeme nem volt veszélyben - közölte az MTI-vel a Videoton vezérigazgatója.
     Sinkó Ottó tájékoztatása szerint a polisztirol alapanyagból csomagolóanyagot előállító üzem technológiája folyamatos gőzellátást igényel, amit egy kazán biztosít. A tűz keletkezése feltehetően ezzel lehet összefüggésben.
    A Videotonnak az ipari parkban levő fröccsöntő üzemét és a folyamatos munkavégzést nem veszélyeztette a tűz. Ennek ellenére elővigyázatosságból a tűz keletkezése után hazaküldték a délutáni műszakban dolgozókat, az éjszakai műszakot pedig nem indították el - mondta a vezérigazgató.
     Sinkó Ottó közlése szerint az ipari park területén megfelelő mennyiségben van oltóvíz.
     Németh Tamás alezredes, a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője korábban elmondta, hogy van egy víztartály az ipari parkban, de a folyamatos oltóanyag-ellátást a tűzoltók saját tartálykocsijaikkal biztosították.
     A kétezer négyzetméter alapterületű műanyagfröccsöntő-üzem csarnokának tetőzete a tűz következtében beszakadt, emberek nem sérültek meg.

MTI

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése