2011. szeptember 2., péntek

Egymilliárd forintot nyert Nógrád megye vízvédelmi beruházásokra


    Nógrád megye kilenc veszélyeztetett településén összesen 1 milliárd 25 millió forint értékben kezdődnek meg vízvédelmi beruházások, a munkák döntő többsége 2012 nyár végére be is fejeződik .




    Nógrád megye szempontjából kiemelkedő jelentőségű a tanács döntése.
    A helyi és térségi jelentőségű vízvédelmi rendszerek rekonstrukciójára kiírt pályázatra a régióból 93 pályázat érkezett, a támogatási igény meghaladta a 9,6 milliárd forintot. A feltételeknek 39 pályázat felelt meg, és valamennyi nyert is, ugyanis az eredeti 3 milliárdos keretet 4 milliárdra emelte meg a tanács.
    Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből 28, Hevesből 2, Nógrádból 9 pályázat nyert, a támogatási intenzitás 100 százalékos, vagyis a beruházásokat önerő nélkül valósíthatják meg az önkormányzatok.
    A beruházások keretében Ipolytarnócon árvízvédelmi rendszert építenek ki az Ipoly folyó mellett, Pásztó hasznosi városrészében a Kövicses patak medrét mélyítik, Nagylócon és Ecsegen árvízcsúcs-csökkentő tározót, Nógrádsipeken és Mihálygergén záportározót építenek, Szurdokpüspöki a Zagyva folyót érintő vízvédelmi munkához kapott támogatást.
    Két pályázatot a KÖVIZIG adott be: Szécsényben a Szentlélek patakon egy új szelvényű szakaszt váltanak ki, Mátraverebélyben pedig a száraztározó műtárgy-rekonstrukciója valósul meg.
    Néhány héten belül újabb döntéseket hoz a fejlesztési tanács egy szintén 4 milliárdos keretről, várhatóan 65-70 projekt kap majd támogatást hasonló beruházásokra.

MTI

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése