2011. szeptember 1., csütörtök

Gyengül a forint


     A romló euróövezeti gazdasági kilátások miatt gyengülő eurót követve veszített árfolyamából csütörtök délelőtt a forint.


     Az immár a negyedik egymást követő hónapban csökkenő, 2009 szeptembere óta a legalacsonyabb szintre esett német feldolgozóipari beszerzési menedzseri index és a növekedést a zsugorodástól elválasztó 50 pontos határ alá csökkenő euróövezeti feldolgozóipari beszerzési menedzser index hatására az euró árfolyama nagyot gyengült, míg a svájci frank erősödött.
     A svájci frankot csütörtök délelőtt tíz óra után 237,55 forinton jegyezték a bankközi deviza kereskedelemben a kora reggeli 235,25 forint, a szerda délutáni 233,66 és esti 234,42 forinttal szemben. Szerdán a frank 230,60 forintos árfolyamról egészen 235,80 forintig erősödött.
     Az eurót 273,27 forinton jegyzik csütörtök délelőtt a szerda délutáni 271,82 és esti 271,26 forint után.
     A dollár árfolyama 191,28 forint a szerda délutáni 188,30 forinttal szemben, a jent pedig 2,4879 forinton jegyzik 2,4543 forint után.
     A borús euróövezeti gazdasági kilátások a többi régiós devizák megítélését is rontották, a lengyel zloty 4,1380-as euró jegyzésről 4,1450-re, a cseh korona 24,1050-es euró jegyzésről 24,1400-re gyengült.

MTI

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése