2011. szeptember 2., péntek

Százhektáros területet vásárol a Lego gyárépítésre Nyíregyházán


     Százhektáros területet vásárol a dán Lego Group Nyíregyházán a nyolcvanezer négyzetméter alapterületű új gyárának felépítéséhez - erősítette meg Kovács Ferenc, a szabolcs-szatmár-beregi megyeszékhely Fidesz-KDNP-s polgármestere a beruházásról szóló sajtóinformációkat rögtönzött pénteki tájékoztatóján.


     A cégcsoport vezetői négy felajánlott terület közül választották ki az építési telket, de, hogy a város melyik részén és kitől veszik meg, az egyelőre üzleti titkot képez - mondta a helyhatósági tisztségviselő, aki a kormánypártok országgyűlési képviselője is.    
     Hozzátette: az tény, hogy nem a város az eladó, s az is biztos, jövőre megkezdődik az építkezés, hiszen a szakhatóságok jó együttműködése eredményeként a beruházás előkészületein már túl vannak.     A polgármester tájékoztatása szerint a Lego, a magyar kormány és a nyíregyházi önkormányzat vezetői a múlt év december közepétől intenzív tárgyalásokat folytattak a gyárépítésről, s végül megszületett a befektetői döntés.
     A Lego Group pénteken szintén megerősítette a nyíregyházi gyárépítésről szóló sajtóinformációkat, a cég közleménye szerint 2012-ben kezdődik a mintegy 100 millió eurós beruházás kivitelezése, s az új üzemben LEGO R és DUPLO termékeket gyártanak majd.   
     A 80 ezer négyzetméteres, energiabarát létesítmény a jelenlegi nyíregyházi Legó-gyárat váltja majd ki, amely különböző hiányosságok miatt nem felel meg a Lego Csoport elvárásainak.
     A beruházás első fázisában egy 13 ezer négyzetméteres üzemrész már 2012-ben elkészül. A második ütem avatását - a gyár területe 80 ezer négyzetméterre növekszik - pedig 2015-re tervezik, ami magába foglalja a fröccsöntő, dekorációs, feldolgozó, előcsomagoló és végleges csomagoló létesítményeket, illetve egy automata raktárt is. A körszerű üzemet 2015-re 450 darab fröccsöntő géppel szerelik fel, valamint a további bővítéshez is megteremtik a lehetőségeket.
     Az új Lego-gyárban a jelenlegi tervek szerint 250-el többen dolgoznak majd, mint a jelenlegiben, ahol a foglalkoztatottak száma most 1.300.     A régi üzem - amit bérel a Lego - 2014 végén visszakerül az amerikai érdekeltségű Flextronics céghez.
     Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere megemlítette még: a városban két középiskolában, körszerűen felszerelt tanműhelyekben képzik a műanyaggyártó és szerszámkészítő szakembereket, így a Lego fejlesztéséhez, és remélt hosszú távú működéséhez adott a jól képzett munkaerő is a térségben.

MTI

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése