2011. október 12., szerda
Bombariadó miatt kiürítették a Debreceni Ítélőtábla épületét
Ismeretlen telefonáló fenyegette meg robbantással a Debreceni Ítélőtáblát szerda délelőtt, a rendőrség átvizsgálta az épületet, de nem talált robbanószerkezetet.
A fenyegető hívás a táblabíróság Széchenyi utcai épületének biztonsági szolgálatára érkezett. A biztonságiak kiürítették az épületet, csaknem száz embernek kellett elhagynia a házat. A rendőrök tizenöt fővel, köztük három bombakutató járőrrel, valamint egy bombakereső kutyával kutatták át az épületet, de robbanóanyagot nem találtak.
A Debreceni Rendőrkapitányság közveszéllyel fenyegetés vétség gyanúja alapján indított eljárást ismeretlen tettes ellen, ez öt év szabadságvesztéssel is büntethető.
Két pert kellett felfüggeszteni a bombariadó miatt másfél órára. Egy polgári per mellett egy nyolcfős drogkereskedő banda büntetőpere is félbeszakadt.
MTI
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése