2011. október 12., szerda

Bombariadó miatt kiürítették a Debreceni Ítélőtábla épületét


      Ismeretlen telefonáló fenyegette meg robbantással a Debreceni Ítélőtáblát szerda délelőtt, a rendőrség átvizsgálta az épületet, de nem talált robbanószerkezetet.


       A fenyegető hívás a táblabíróság Széchenyi utcai épületének biztonsági szolgálatára érkezett.     A biztonságiak kiürítették az épületet, csaknem száz embernek kellett elhagynia a házat. A rendőrök tizenöt fővel, köztük három bombakutató járőrrel, valamint egy bombakereső kutyával kutatták át az épületet, de robbanóanyagot nem találtak.    
       A Debreceni Rendőrkapitányság közveszéllyel fenyegetés vétség gyanúja alapján indított eljárást ismeretlen tettes ellen, ez öt év szabadságvesztéssel is büntethető.
       Két pert kellett felfüggeszteni a bombariadó miatt másfél órára. Egy polgári per mellett egy nyolcfős drogkereskedő banda büntetőpere is félbeszakadt.

MTI

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése