Az MSZP felszólítja a kormányt, hogy térjen vissza az országos érdekegyeztetés korábbi gyakorlatához.
Mint írja, a keddi "látszattanácskozáson" a munka világát érintő legfontosabb kérdések, illetve a Fidesz pártalkotmányába foglalt érdemi változások szóba sem kerültek, vagy pusztán egy szóbeli "tájékoztatás" formájában kerültek sorra.
Gúr Nándor szerint "elfogadhatatlan, hogy a kormánynak a Nemzeti Együttműködés Rendszerében valódi konzultáció helyett mindössze egy súlytalan, állegitimitást biztosító gittegylet működtetésére futja, amely csak asszisztál a gazdasági és társadalmi viszonyokat alapjaiban megrengető, szegényellenes intézkedésekhez!"
Az MSZP felszólítja a kormányt, hogy térjen vissza az országos érdekegyeztetés korábbi gyakorlatához, mert Magyarország megújításához Magyarországnak is lenne egy-két szava! - írja a képviselő.
Orbán Viktor miniszterelnök a tanács alakuló ülésén kedden a Parlamentben azt mondta: a Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács legfontosabb célja, hogy Magyarországon 2014-ig Európa leginkább versenyképes gazdasági környezete alakuljon.
Ennek a feladatnak a végrehajtása komoly erőfeszítést igényel mindenkitől, az NGTT-nek választ kell adnia többek között arra, hogy az állam és a családok adóssága hogyan csökkenhet, és hogyan lehet még több munkahelyet teremteni - hangsúlyozta Orbán Viktor. Mindenkinek van véleménye, ezért érdemes mindenkit bevonni a konzultációba - tette hozzá.
MTI
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése