2011. október 11., kedd

Változatlan a kormány álláspontja az ország átalakításával kapcsolatban


       A kormány továbbra is elismeri minden munkavállaló és szervezet alkotmányos jogát a tüntetésekhez a jogállami kereteken belül, ám az álláspontja az ország átalakításával és azon belül a korengedményes, korkedvezményes nyugdíjakkal kapcsolatban változatlan - közölte a kormányszóvivő kedden újságírók előtt a Magyar Szolidaritási Mozgalom által szervezett útlezárásokkal kapcsolatban.


    Giró-Szász András azt mondta, a kabinet morális, gazdasági és igazságossági okokkal magyarázza azt, hogy nem változtat a korengedményes, korkedvezményes nyugdíjakkal kapcsolatos álláspontján.
    Morális értelemben elfogadhatatlan, hogy életerős, szakmailag felkészült emberek nyugdíjban részesülnek, miközben a köz érdekében munkát végezhetnének - hangsúlyozta. Igazságossági problémák is felmerülnek - folytatta -, ez a rendszer ugyanis az államszocializmus örökségeként maradt fenn, s mára már lényegében csak és kizárólag - egy-két kivételtől eltekintve - az állami szektorban dolgozókat érinti - fogalmazott.
    Gazdasági értelemben is megengedhetetlen az államadósság csökkentésének veszélyeztetése miatt - mondta.
    A Magyar Szolidaritási Mozgalom megalakulását a közelmúltban Kónya Péter, a Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetségének elnöke jelentette be, tudatva, hogy várják szakszervezetek, civilek és magányszemélyek csatlakozását.
    A végtörlesztést érintő felvetésre a kormányszóvivő kedden kifejtette: december 30. a bejelentési határidő, azután látja majd a kormány, hogy mennyien tudtak élni vele, és ha szükséges, újabb intézkedések is következhetnek.

MTI

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése