2011. augusztus 12., péntek

A BKV még augusztusban kaphat pénzt

     A főpolgármester a kormány illetékeseitől kapott ígéretet arra, hogy a közlekedési cég megkapja a többlettámogatás hiányzó részét.cég megkapja a többlettámogatás hiányzó részét.


     Tarlós István főpolgármester a kormány illetékeseitől megerősítést kapott arra vonatkozóan, hogy a BKV még ebben a hónapban megkapja az ígért többlettámogatás hiányzó részét – közölte a Főpolgármesteri Hivatal kommunikációs igazgatója. Szűcs Somlyó Mária hangsúlyozta: nincs ok aggodalomra a BKV pénzügyi helyzete miatt.

      A Népszabadság aznapi számában írt arról, hogy ha augusztus végéig nem érkezik meg a kormány által ígért kilencmilliárd forintos extra támogatás, akkor BKV fizetésképtelenné válik. A lap jelezte: a mentőövről kormánydöntés már van, ám a pénz még nem érkezett meg.
      A lap szerint a közlekedési cég régi hiteleinek megújítására nincs mód, új kölcsönt pedig csak állami garanciavállalás mellett kaphatna. A bankok óvatosak, hiszen 2012 márciusában lejár a cég közszolgáltatói szerződése.
      A BKV pénzügyi helyzete nem stabilizálható, amíg a megrendelő nem biztosítja teljes körűen a valós költségek fedezetét. A jelenlegi, az uniós csatlakozás idején megkötött szerződésben ezt nem sikerült kikényszerítenie a cégnek. Évi negyvenmilliárd forint többletforrásról lenne szó, a főváros pedig ennyit képtelen kigazdálkodni. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése