2011. augusztus 12., péntek

Lángol egy török gázvezeték

     Merénylők megrongálták a Törökországot és Iránt összekötő gázvezetéket csütörtök éjjel. A kormányzó szerint merénylet történt.

     Az Agri városától két kilométerre felrobbantott vezetéken hatalmas tűz keletkezett, a lángok 60 méter magasságba szöktek fel. A gázvezetéket lezárták, és számos tűzoltót vezényeltek a helyszínre. Törökország évente 15-18 milliárd köbméter gázt importál Iránból ezen a vezetéken keresztül.

      A tartományi kormányzó hivatala által pénteken kiadott közlemény szerint merénylet történt. Bár a feltételezett tetteseket nem nevezték meg, a gyanú a Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) lázadóira vetődik. Több hasonló szabotázsért a múltban is a kurd lázadókat tették felelőssé.
      A Törökország és számos más ország által terrorista szervezetnek tekintett PKK 27 éve folytat fegyveres küzdelmet, hogy kicsikarja az autonómiát a többségében kurdok lakta Délkelet- és Kelet-Törökországnak. A kurd konfliktus már több mint 45 ezer ember életét követelte. 

Forrás: MTI

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése