2011. augusztus 23., kedd

Panelfelújítások Győrben

Panellakás-felújítási mintaprojekt indul Győrben; az első menetben 10 épület 325 lakásának teljes körű energetikai felújítását végzik el 940 millió forintból.




      A mintaprojekt költségeinek negyedét a város állja.  Ha a Raab-Sol nevű beruházás egésze megvalósul, akkor összesen 63 panel társasház 1683 lakása újulhat meg 4,5 milliárd forintból.
      A projekt keretében hőszigetelik az épületek homlokzatát és födémjeit, szükség esetén kicserélik a nyílászárókat, az épületeknek külön hőközpontokat alakítanak ki. Szabályozhatóvá teszik a hőmérsékletet, valamint mérhetővé válik az energiafogyasztást; a szellőzőrendszert és a melegvíz-szolgáltatást napkollektorok gyűjtötte energiával támogatják meg.
MTI

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése