2011. szeptember 1., csütörtök

Fodor Zoltánt megműtötték, aki így nem lesz ott a birkózó vb-n


     A keresztszalag-szakadást szenvedett olimpiai ezüstérmes Fodor Zoltánt csütörtök délelőtt a Sportkórházban megműtötték, ami után legalább öt hétig nem edzhet, így a másfél hét múlva kezdődő olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokságon sem indulhat.


     A magyar szövetség tájékoztatása szerint az FTC kötöttfogású versenyzőjének térde a tatai edzőtáborban fordult ki.
     Struhács György szövetségi kapitány elmondása szerint "a sérült felület egy részét műanyaggal kellett pótolni, ugyanakkor más oldalszalagon is szükség volt korrekciós beavatkozásra".
     Fodor, aki a tavalyi világbajnokságon sem vehetett részt sérülés miatt, az öthetes rehabilitációs kezelések után kezdheti meg újra a tréningeket.
     A szövetség elnöksége jövő keddi csapatkijelölő ülésén dönt majd arról, hogy ki helyettesíti a 84 kg-ban szereplő sportolót az isztambuli vb-n.

MTI

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése