Elfogták a somogyudvarhelyi polgármesteri hivatalba betörő tolvajokat, akik magukkal vitték a páncélszekrényt, benne két falu önkormányzati dolgozóinak négyhavi étkezési jegyével. A betöréssel négy férfit gyanúsítanak, de az étkezési jegyekből csak kevés került elő.
Karsay Kornél sajtóreferens elmondta: az étkezési jegyekből egyelőre csak kevés került elő. Ezeket az önkormányzatnál meglévő sorszámok alapján különböző beváltóhelyeken azonosították.
A betörők több mint egymillió forint értékben készpénzt, étkezési jegyeket, okmányokat loptak el a magukkal vitt páncélszekrényben. Az étkezési jegyeket a somogyudvarhelyi polgármesteri hivatal körjegyzőséghez tartozó települések, vagyis a helyi és a vízvári önkormányzat intézményeinek dolgozói kapták volna meg.
A páncélszekrényben az utalványokon kívül a tanévkezdési támogatásra és a rendszeres gyermekvédelmi segélyre elkülönített összeg és különböző hivatalos iratok voltak. Ez utóbbiakról a rendőrségnek egyelőre nincs információja.
MTI
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése