A Jobbik szerint a kormány nem tudja, vagy nem akarja megoldani a devizahitelesek problémáit, pedig a bajba jutott lakáshitelesek ügye olyan társadalmi bombához hasonlítható nemzeti sorskérdéssé vált, ami robbanással fenyeget.
Forintosítani kell a devizahiteleket azon az árfolyamon, amelyen azokat az emberek felvették - ismételte meg a Jobbik megoldási javaslatát Lenhardt Balázs, aki szerint a probléma hatékony kezelése nélkül az ősz a miniszterelnök által vártnál is "forróbb" lehet, mert a kilátástalan helyzetbe kerültek közül lehetnek olyanok, akik öngyilkosságba menekülnek.
A képviselő nem számít megoldásra az Otthonvédelmi Monitoring Bizottságtól sem, mert - mint mondta - annak tagjai olyan korábbi jegybanki vezetők, akik annak idején nem hallatták hangjukat a devizahitelezés kockázatai tekintetében.
MTI
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése