2011. szeptember 2., péntek
Veszélyes anyag folyt az útra Bonnyapusztánál
Feloldották a teljes útzárat és félpályán megindult a forgalom Somogy megyében a 6505-ös úton, ahol Igal külterületén, Bonnyapusztánál egy péntek reggel kigyulladt teherautóból veszélyes anyag folyt ki .
A negyed nyolckor történt káresethez öt tűzoltógépjármű és az igazgatóság veszélyhelyzeti felderítő csoportja is kivonult; személyi sérülés nem történt, lakosságvédelmi intézkedésre nem volt szükség. A műszaki mentésben 24 tűzoltó és katasztrófavédelmi szakember vett részt.
A jármű két köbméter lúgot, egy köbméter sósavat, 200 liter hidrogén-peroxid 33 százalékos vizes oldatát és 24 darab 20 literes ballonban hipót szállított.
Amikor a teherautó vezetője észlelte, hogy füstöl a plató, leállt a parkolóba és kézi tűzoltó készülékkel megkezdte az oltást, amit a kiérkező tűzoltók fejeztek be. A tűz eloltását követően derült ki, hogy három darab 50 literes hidrogén-peroxidos hordóból vékony sugárban szivárgott a veszélyes anyag, amely reakcióba lépett a raklappal és a gépjármű platójával.
A hidrogén-peroxid színtelen, szirupszerű folyadék, szabadba jutva, levegővel elegyedve nem éghető, nagyobb koncentrációban maró folyadék, szerves anyaggal érintkezve tüzet okozhat.
A tűzoltók speciális védőruhában végezték a kármentesítést: a mintegy 50 négyzetméternyi szennyezett területet körbekerítették és homokkal felitatták a veszélyes anyagot.
A baleset okáról a rendőrség sajtóreferense elmondta: a megsérült tartályból a veszélyes anyag a kipufogócsőre folyt.
MTI
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése