2011. augusztus 12., péntek

MSZP: a munkavállalókat sújtja a kormány

     Az MSZP Országos Munkás és Érdekképviseleti Tagozata szerint a kormány "munkavállalókat sújtó" intézkedéseket hozott.



     "Az ígért munkahelyteremtés nem valósult meg. A teljes munkaidőben foglalkoztatottak száma az ígértekkel szemben csökkent. Az elvonások, a megszorítások, a dolgozók keresetének alacsony szintje, a magas rezsik és hitelek megélhetési nehézségeket okoznak, sokaknál a lakhatás is veszélybe kerül" - olvasható a közleményben.
       Az MSZP számára elfogadhatatlan az egykulcsos adórendszer, a kormány intézkedései nem ösztönzik a családok gyermekvállalási kedvét, a vidéken élők életkörülményei egyre elviselhetetlenebbek, a kistelepüléseken a munkához jutás szinte lehetetlen. A tagozat a tankötelezettség korhatárának a leszállítását a "nyomorba vezető út első állomásának" nevezte, és elengedhetetlennek tartja a piacképes szakiskolák fejlesztését.
      "A tagozat elvárja a kormánytól és annak frakciójától, hogy a demokratikus értékrendhez minden eszközzel ragaszkodjon. Állítsa le a politikai indíttatású létszámleépítéseket a közszférában és a közmédiumokban" - írták.
      "A társadalmi szervezetek, a szakszervezek semmibevétele a dolgozó rétegek érdekeinek semmibevételével egyenlő!" A párt felszólította a kormányt: "a látszatintézkedéseit elhagyva összpontosítson a gazdaságra, a munkahelyteremtésre".


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése