2011. augusztus 23., kedd

Turkálóba ment ezer tonna adomány

A Magyar Vöröskereszt égisze alatt gyűjtött használt ruhát egy Fejér megyei cég, a több mint ezer tonna ruha nagy részét azonban eladta, a bevételből pedig kilónként csak jelképes összeget adott a segélyszervezetnek




     A saját hasznát gyarapító társaság, visszaélve a vöröskereszt nevével, kihasználta az adományozók segítő szándékát, ráadásul jogtalan adócsökkentéssel megkárosította az államot is.
     Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerint konténerszámra gyűltek a ruhák egy Fejér megyei cégnél, mert az emberek szívesen váltak meg feleslegessé vált holmijuktól a vöröskereszt nevével fémjelzett akcióban. Két év alatt összesen 1 millió 300 ezer kilogramm gyűlt össze, amelyből a segélyszervezet Pest megyei szervezetének mindössze 500 kilogramm kellett. A többit a cég eladta, és kilogrammonként 15 forintot utalt a vöröskeresztnek. A használt ruhapiacon, azaz a turkálókban akár 2500 forintba is kerülhet az áru kilója, tehát az áron aluli értékesítés is busás hasznot hozhatott a cégnek.
     Az adóbevallást is helytelenül végezték, mivel a vállalkozó a vöröskeresztnek átutalt összeggel szabálytalanul csökkentette cége adóalapját, ezzel az állami költségvetésnek két év alatt jelentős kárt okozott.


MTI

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése