2011. szeptember 1., csütörtök

Egy olasz társaság nyerte a miskolci villamostendert


     Az olasz AnsaldoBreda társaság nyerte a miskolci villamostendert miután erről a miskolci önkormányzat zárt ülésen döntött csütörtökön; a Városháza pénteken tart tájékoztatót.


    Az  immár negyedszer kiírt villamosbeszerzési tender anyagát tíz cég vette meg, hat adott be ajánlatot, a miskolci önkormányzat a legjobbnak az olasz társaságét tartotta.
    A hat pályázó között volt lengyel, spanyol, cseh és román társaság is.
    Az  AnsaldoBreda 62 millió euró körüli összeggel nyert.
    A miskolci önkormányzat kizárólagos tulajdonában lévő Miskolci Városi Közlekedési (MVK) Zrt. 31 új villamos szállítására és a járművekhez kapcsolódó szolgáltatásokra írt ki közbeszerzési pályázatot.
    Miskolcon zömmel uniós forrásból, mintegy 40 milliárd forintból fejlesztik a villamosközlekedést. A Zöld nyíl elnevezésű projekt révén 9,6 kilométer hosszúságban megújul a villamospálya a Tiszai pályaudvar és a diósgyőri végállomás között, innen pedig másfél kilométerrel meghosszabbítják a Felső-Majláthig.
    A pálya átépítése és meghosszabbítása tavaly májusban kezdődött, a csaknem 15 milliárd forint értékű munkát a Colas-Alterra Zrt., a Colas út Zrt., a WIS Zrt. és a Pentavia Kft. alkotta Zöld nyíl 2009 konzorcium nyerte pályázaton, a kivitelezést az év végére kell befejeznie a társaságnak.
    A villamosbeszerzésre eddig kiírt három tender ugyanakkor sikertelen volt, elsősorban azért, mert a Közbeszerzési Döntőbizottságnál megtámadták az eredményt.

MTI

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése