Kiállítás nyílt csütörtökön a budai Várban, az Örökség Galériában a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (KÖH) több mint száz éves tervrajzainak, akvarelljeinek és fotóinak gyűjteményéből.
A kiállított tablók korábban Gödöllőn, a királyi kastély lovardájából átalakított konferenciatermek közötti folyosókon már láthatók voltak az Európai Unió soros magyar elnökségének alkalmából - emlékeztetett a KÖH az ünnepélyes megnyitón. A Gödöllőn már felvonultatott tablók a Műemlékek Országos Bizottságának (MOB) alapítóit és azok munkásságát mutatták be.
Ezzel szemben a galériában most megnyílt tárlaton a rajzok, tervek és akvarellek eredetijét is bemutatják. Ezeknek az anyagoknak a nagy része 1872 és 1912 között az intézmény műemlékvédelmi kezdeményezése keretén belül készült.
A tablókon és a vitrinekben többek között olyan neves alapítók munkái és portréi láthatók, mint Henszlmann Imre - a MOB első elnöke -, Arányi Lajos, Schulz Ferenc, Möller István, Huszka József, Forster Gyula, Storno Ferenc, Steindl Imre és Schulek Frigyes.
A kiállítás október 22-ig látható.
MTI
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése